PageRank Display Buttons
Valid HTML Valid CSS
Thumbnail for http://www.magnesyferrytowe.pl/

» Magnetometr

:: Magnetometr – przyrząd do pomiaru wielkości, a także kierunku pola magnetycznego, a także jego zmian. Rodzaje magnetometrów ze względu na sposób pomiaru: - bezwzględny – mierzy natężenie pola magnetycznego bez odniesienia do standardowego miernika magnetycznego; -względny – służy do pomiarów ziemskiego pola magnetycznego i do kalibracji przyrządów.

:: www: http://www.magnesyferrytowe.pl/

[więcej] | [Błędna informacja/wygasły link? Daj nam znać]

Thumbnail for http://www.magnesneodymowy.info/

» Magnetyzer w instalacjach wodnych

:: Magnetyzer to urządzenie stosowane w instalacjach wodnych, którego zadaniem jest zapobieganie osadzaniu się kamienia kotłowego na wewnętrznej powierzchni rur, armatury i urządzeń.

:: www: http://www.magnesneodymowy.info/

[więcej] | [Błędna informacja/wygasły link? Daj nam znać]

Thumbnail for http://www.magnesneodymowy.info.pl/

» Magnetyzer w instalacjach samochodowych

:: Magnetyzer lub aktywator magnetyczny to kontrowersyjne urządzenie zapewniające lepsze spalanie paliwa, a tym samym wzrost mocy silnika samochodowego, zmniejszenie zużycia paliwa, oraz redukcję toksyczności spalin.

:: www: http://www.magnesneodymowy.info.pl/

[więcej] | [Błędna informacja/wygasły link? Daj nam znać]

Thumbnail for http://www.magnesyneodymowe.info.pl/

» Igła magnetyczna, kompas magnetyczny

:: Igła magnetyczna to niewielki magnes trwały, zazwyczaj w kształcie wydłużonego rombu, zamocowany tak by mógł się obracać wokół pionowej osi, używany do wskazywania kierunku linii pola magnetycznego w tym i w kompasie, który wskazuje południowy biegun magnetyczny leżący w pobliżu północnego bieguna geograficznego. Wynaleziony w starożytnych Chinach. Magnesy szkolne w tym i igły magnetyczne malowane są od strony bieguna północnego kolorem niebieskim, a południowego - czerwonym. Kompas magnetyczny to przyrząd nawigacyjny służący do wyznaczania bieżącego kierunku południka magnetycznego. W kompasie wykorzystuje się zjawisko ustawiania się swobodnie zawieszonego magnesu wzdłuż linii pola magnetycznego. Kompas składa się z wąskiego, długiego i lekkiego magnesu (tzw. igły magnetycznej) ułożyskowanego na pionowej osi oraz tarczy z podziałką kątową (tzw. róży kompasowej). Współczesne kompasy wypełnione są płynem (zwykle alkoholem), co zapobiega ciągłemu drganiu igły utrudniającemu odczyt.

:: www: http://www.magnesyneodymowe.info.pl/

[więcej] | [Błędna informacja/wygasły link? Daj nam znać]

Thumbnail for http://www.magnesyneodymowe.net/

» Cewka Helmholtza

:: Cewki Helmholtza (Cewki Helmholtza-Gaugaina) to układ cewek wewnątrz którego istnieje duży obszar o jednakowym natężeniu pola magnetycznego, są używane do wytwarzania pola magnetycznego, kompensacji zewnętrznego głównie ziemskiego pola magnetycznego. Nazwana na cześć niemieckiego fizyka Hermanna von Helmholtza.

:: www: http://www.magnesyneodymowe.net/

[więcej] | [Błędna informacja/wygasły link? Daj nam znać]

Thumbnail for http://www.magnesyneodymowe.net.pl/

» Uzwojenie, cewka, stojan

:: Uzwojenie jest to część obwodu magnetycznego, odpowiedzialna za wytwarzanie strumienia magnetycznego. Uzwojenie może (ale nie musi) mieć postać cewki (ewentualnie kilku cewek połączonych ze sobą) wykonanej z odpowiedniej ilości zwojów. Stojan to zespół nieruchomych elementów maszyny lub mechanizmu, otaczających wirujący wokół stałej osi wirnik. Najczęściej stosowany jest w pompach, sprężarkach, wentylatorach, dmuchawach, maszynach elektrycznych, silnikach, prądnicach i turbinach. Cewka (induktor, zwojnica) jest biernym elementem elektronicznym i elektrotechnicznym.

:: www: http://www.magnesyneodymowe.net.pl/

[więcej] | [Błędna informacja/wygasły link? Daj nam znać]

Thumbnail for http://www.chwytakimagnetyczne.pl/

» Chwytaki magnetyczne przemysłowe

:: Chwytaki magnetyczne są to obwody magnetyczne wykonane z wykorzystaniem magnesów trwałych. Służą do podnoszenia i przenoszenia ciężkich elementów z żelaza i stali magnetycznych. Urządzenia te nie wymagają żadnego zewnętrznego ani wewnętrznego zasilania. Włączanie i rozłączanie pola magnetycznego następuje w wyniku przestawienia ręcznej dźwigni. Pole magnetyczne chwytaków jest wytwarzane przez spiekane magnesy neodymowe najnowszej generacji.

:: www: http://www.chwytakimagnetyczne.pl/

[więcej] | [Błędna informacja/wygasły link? Daj nam znać]

Thumbnail for http://www.separatorymagnetyczne.pl/

» Separatory magnetyczne

:: Separatory magnetyczne wykonywane z wykorzystaniem magnesów stałych są obwodami magnetycznymi o odpowiednio skierowanym i skupionym strumieniu magnetycznym. W separatorze magnetycznym w sposób bardzo racjonalny wykorzystuje się energię magnesu tak aby maksymalnie zwiększyć skuteczność działania.

:: www: http://www.separatorymagnetyczne.pl/

[więcej] | [Błędna informacja/wygasły link? Daj nam znać]

Thumbnail for http://www.uchwytymagnetyczne.pl/

» Uchwyty magnetyczne

:: Uchwyty magnetyczne służą do przytrzymywania małych lub nawet znacznych ciężarów przy danej powierzchni, wykorzystywane są do różnych zamknięć, jak również przy automatyzacji procesów produkcji.

:: www: http://www.uchwytymagnetyczne.pl/

[więcej] | [Błędna informacja/wygasły link? Daj nam znać]

Strona: [1]
   SEOKatalog24.net - button (80x15)  Katalogseo24.pl - button (80x15) 
   SEO-One24.net - button (80x15)  Linki SEO 24 - button (80x15) 
   Katalog SEO 24.NET - button (80x15)  SEO-Due24.net - button (80x15) 
   SEO-Tre24.net - button (80x15)  SEO QUATRE 24 - button (80x15)
   SEO GO 24 - button (80x15)  SEO SIX 24 - button (80x15) 
   SEO SEIS 24 - button (80x15)  Katalog Stron Internetowych 
   Katalog stron  Statystyki, katalog stron www, dobre i ciekawe strony internetowe
Copyright © ENES Magnesy Paweł Zientek Sp. k.
 Powered by: qlWebDS  |  Thumbnails by: Thumbshots Thumbnails